معرفی انواع شیر خشک آپتامیل
0
Aptami

شیر خشک، پودر اصلاح‌شده و غنی‌شده از مواد مغذی و ویتامین‌های ضروری بدن است؛ به همین دلیل بهترین انتخاب به عنوان کمک غذا و یا جایگزین شیر مادر است. اگر برای خرید شیر خشک به بازار سری بزنید، حتماً متوجه می‌شوید که برندها و انواع مختلفی از شیر خشک یا همان پودر اصلاح‌شده و غنی‌شده وجود دارد و ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که کدام نوع برای ما مناسب است یا هر یک از انواع شیر خشک آپتامیل چه ویژگی‌ها و تفاوت‌هایی دارند؟ امروزه شرکت‌های مختلفی در زمینه تولید شیر خشک فعالیت می‌کنند و هر برند در انواع مختلفی شیر خشک تولید می‌کند.

Aptamil milk powder
Aptamil

مطمئناً انتخاب یک برند و انواع شیر خشک برای مادران قضیه‌ای حائز اهمیت است. به همین دلیل نیازمند تحقیق و مطالعه فراوان است. در ادامه قصد داریم در مورد انواع شیر خشک آپتامیل صحبت کنیم. آپتامیل یکی از برندهای معروف و محبوب شیر خشک است که طرفداران زیادی بین مشتریان پیدا کرده است. امیدواریم تا با مطالعه این مقاله و معرفی انواع شیر خشک آپتامیل بتوانیم به شما در انتخاب بهترین شیر خشک آپتامیل، متناسب با شرایط جسمی کودکتان کمک کنیم.

با مطالعه مقاله آشنایی با انواع شیر خشک می توانید با شیر خشک ها آشنایی پیدا کنید.

مهم‌ترین نکات در انتخاب شیر خشک برای کودکان

 توجه کنید که برای حفظ سلامتی فرزندتان بهتر است برخی نکات را رعایت کنید و به برخی نکات ضروری در تهیه شیر خشک توجه کنید. هنگام خرید حتماً باید تاریخ تولید و انقضای آن را چک کنید و توجه کنید که قبل از خرید درب شیر خشک باز نشده و یا ضربه‌ای به آن وارد نشده باشد. قبل از مصرف شیر خشک ابتدا باید بطری شیر فرزندتان را به‌خوبی شسته و خشک کنید؛ چرا که استفاده از بطری‌های آلوده ممکن است سلامتی فرزندتان را به خطر بیندازد. توجه کنید شیر خشک آپتامیل را به اندازه به آب جوشیده شده اضافه کنید چرا که رقیق بودن آن اثرات منفی در روند رشد کودک را در پی خواهد داشت.

انواع شیر خشک آپتامیل

آپتامیل ۱

آپتامیل ۱ مناسب برای نوزادان از بدو تولد تا شش ماهگی است و تمامی ترکیبات موردنیاز برای بدن کودک در شش ماهه اول را تأمین می‌کند. این شیر خشک آپتامیل ساخته‌شده‌ی شرکت نوتریشیا شامل مواد ایمیونوفورتیس و دارای ترکیبی است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند تا بدن کودک در این مرحله‌ی مهم رشد، مواد لازم مغذی را دریافت کند. ترکیبات این شیر خشک دارای مواد مغذی کربوهیدرات، چربی، پروتئین‌ها، اینوزیتول، کولین، نوکلئوتید، تائورین، الکارنتین lcp، ریزمغذی‌ها، مواد معدنی و ویتامین‌های موردنیاز بدن نوزاد در این برهه از رشد است. این شیر خشک ساختارش طوری است که آسان هضم و سبک است. می‌توان گفت بهترین مارک شیر خشک برای کودکان زیر ۶ ماه آپتامیل یک است.

آپتامیل ۲

شیر خشک آپتامیل 2، شیر خشک مناسب نوزادان شیرخوار از ۶ تا ۱۲ ماهگی است. در این برهه از سن کودک، این شیر خشک تمامی نیازهای کودک برای رشد را تأمین می‌کند. شیر خشک آپتامیل ۲ نوتریشیا شامل مواد مغذی کمکی در مقایسه با آپتامیل ۱ بوده و نیز دارای پروتئین و ریزمغذی‌ها و مواد معدنی بیشتری متناسب با نیازهای جسمی کودک است. این شیر خشک آپتامیل چربی کمتری نسبت به آپتامیل ۱ دارد و تقریباً همان ویتامین‌های آپتامیل ۱ در آن موجود است. شیر خشک آپتامیل 2 شامل روغن‌های گیاهی، گالاکتوز، لاکتوز، املاح آب پنیر، الیگوساکارید، کلسیم کربنات، تری سدیم سیترات، روغن ماهی، تری سدیم فسفات، ویتامین‌ها، کلسیم کلراید، کلوین کلراید و نوکلئوتید است.

آپتامیل ۳

 این شیر خشک نیز مخصوص کودکان، پس از یک سالگی است. شیر خشک آپتامیل ۳ برای کودکان در مرحله انتقال از شیر مادر به شیر گاو عادی، ساخته شده است تا نیازهای کودک به بخش مایع رژیم غذایی‌اش را در این مرحله از رشد تأمین کند. این شیر خشک در مقایسه با آپتامیل ۲ کربوهیدرات و پروتئین بیشتری دارد و چربی‌های با کیفیت فراوان را شامل می‌شود. همچنین ریزمغذی‌ها و ویتامین‌ها، پروبیوتیک، نوکلئوتید را نیز دارد.

ترکیبات آپتامیل ۳ نوتریشیا شامل املاح آب پنیر، روغن‌های گیاهی، پروتئین، آب پنیر غلیظ شده، لاکتوز، گالاکتوز، الیگوساکارید، فروکتوز، روغن ماهی، روغن‌های تک سلولی، مینرال، تری سدیم سیترات، پتاسیم هیدروکساید، نوکلئوتید، ویتامین‌ها، کولین کلراید، کلسیم کلراید است و همچین با آهن روی و ویتامین‌های d و c غنی‌شده است.

آپتامیل زودرس pdf

در مقایسه با نوزادانی که در نه ماهگی متولد می‌شوند برخی از نوزادان زودتر متولد می‌شوند و به اصطلاح نارس هستند. از این رو برخی نیازهای جسمی آن‌ها بیشتر است چرا که برخی مواد مغذی را از مادر دریافت نکرده‌اند و وزن آن‌ها کمتر است. شیر خشک آپتامیل زودرس pdf مخصوص نوزادان نارس ساخته شده تا نیازهای تغذیه‌ای آن‌ها را برطرف کند.

Aptamil milk powder
Aptamil

 این شیر خشک نوتریشیا به بینایی نوزادان زودرس و تکامل مغزی آن‌ها کمک می‌کند و نقش مؤثری را در این زمینه ایفا می‌کند. آپتامیل pdf شامل پروتئین و انرژی بیشتری نسبت به سایر شیر خشک‌های عادی است. این شیر خشک دارای تری گلیسیرید با زنجیرهای متوسط است تا هضم و جذب چربی با زنجیره‌های طولانی راحت‌تر صورت بگیرد. همچنین به تقویت روده‌ها و رشد آن‌ها کمک می‌کند.

آپتامیل fms

 آپتامیل fms نیز برای کودکان نارس تهیه شده است، با این تفاوت که نمی‌توان آن را به تنهایی جایگزین شیر مادر کرد و ماده غذایی کاملی نیست؛ بلکه در جهت غنی‌سازی و به‌صورت ترکیب شده با شیر مادر مصرف می‌شود این نوع از شیر خشک باید تحت نظارت پزشک تجویز و مصرف شود؛ بنابراین توجه نمایید که سرخود مصرف نشود.

آپتامیل HA1

این نوع شیر خشک برای کودکان زیر ۶ ماه طراحی و تهیه شده است که در معرض خطر آلرژی هستند. این شیر خشک ترکیبات خاصی از ایمیونوفورتیس را دارد که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود. آپتامیل HA1 به خصوص برای کودکانی طراحی شده که والدین آن‌ها سابقه آلرژی داشتند و در معرض خطر بیماری هستند. این نوع شیر خشک نیز بهتر است با تجویز و توصیه پزشک مصرف شود.

آپتامیل HA2

این نوع از شیر خشک نیز برای کودکان سالم ۶ ماهه تا ۱۲ ماهه که در معرض خطر ابتلا به آلرژی هستند، ساخته شده است. HA2 هم شامل ایمیونوفورتیس است؛ بنابراین سیستم ایمنی شیرخواران را تقویت می‌کند و احتمال خطر بروز بیماری‌ها را کاهش می‌دهد.

آپتامیل پپتی نوتریشیا

 شیر خشک آپتامیل پوتی نوتریشیا مخصوص کودکانی تهیه شده است که به پروتئین گاوی حساسیت دارند. به همین دلیل پروتئین این شیر خشک کاملاً هیدرولیز شده بوده و قابل‌استفاده برای نوزادان از بدو تولد است. مواد داخل شیر خشک پپتی نوتریشیا باعث رشد باکتری‌های مفید روده بزرگ می‌شود و به این ترتیب سیستم ایمنی نوزاد را ارتقا می‌دهد.

آپتامیل پپتی آلرژی‌کر ۲ نوتریشیا

این شیر خشک نیز برای کودکان حساس به پروتئین شیر گاوی طراحی شده با این تفاوت که مناسب کودکان، پس از ۶ ماهگی است. همچنین کاملاً هیدرولیز شده و شامل نوکلئوتید اسیدهای چرب است و مناسب سیستم ایمنی دستگاه گوارش نوزادان است. قابل‌ذکر است که این نوع شیر خشک در کودکان حساسیت ایجاد نمی‌کند.

شیر خشک پپتی جونیور نوتریشیا

نوزادانی هستند که هم به شیر گاو حساسیت دارند و هم دچار بیماری سوء جذب و عدم تحمل غذایی هستند. در چنین مواردی با تجویز و توصیه پزشک می‌توان از شیر خشک پپتی جونیور نوتریشیا استفاده کرد. این شیر خشک برای کودکان از بدو تولد قابل‌استفاده است. شیر خشک پیتی جونیور نوتریشیا کازوئین دارد و شامل پروتئین هیدرولیز شده است تا ایجاد آلرژی نکند. تنها فرق این شیر خشک با پپتی نوتریشیا در این است که جونیور برای کودکانی استفاده می‌شود که حساسیتشان بیشتر است. مواد مغذی جونیور کاملاً آسان هضم بوده و سبک است.

شیر خشک آپتاکید نوتریشیا

 شرکت نوتریشیا این نوع از شیر خشک را مناسب کودکان پس از ۳ سالگی تولید کرده است. آپتاکید شامل پروبیوتیک و امگا ۳ است که با اسانس وانیل ساخته می‌شود. یکی از ویژگی‌های مثبت آپتاکید این است که ساکاروز ندارد و استفاده از آن باعث پوسیدگی دندان‌های کودکان نمی‌شود. همچنین مواد نگهدارنده و گلوتن هم ندارد. به دلیل غنی بودن با کلسیم، آهن و ویتامین d در استحکام و سلامت دندان‌ها و استخوان‌های کودک نیز نقش مؤثری دارد و مصرف روزانه آن می‌تواند ویتامین‌های موردنیاز بدن کودک به خصوص ویتامین D را تأمین کند.

Aptamil milk powder
Aptamil

شرکت نوتریشیا برخی دیگر از انواع شیر خشک را تهیه کرده است؛ برای مثال آپتامیل AR مخصوص نوزادانی ساخته شده است که دچار ریفلاکس معده هستند. آپتامیل کامفورت برای رفع یبوست و کولیک مناسب است. آپتامیل LF برای کودکانی ساخته شده که اختلال اسهال شدید دارند و دچار عدم تحمل لاکتوز هستند و معمولاً برای کودکان زیر ۶ ماه مورداستفاده قرار می‌گیرد.

سخن پایانی

شیر خشک یکی از موارد مهم در تغذیه نوزادان و کودکان است. امروزه شرکت‌ها و برندهای مختلفی به عنوان تولیدکننده شیر خشک آپتامیل وجود دارند. در این میان آنچه اهمیت دارد، انتخاب شیر خشک مناسب نیازها و شرایط کودکمان است. بنابراین بهتر است قبل از خرید شیر خشک، ابتدا ویژگی‌ها و ترکیبات انواع شیر خشک آپتامیل را شناخته و سپس با مشورت پزشک کودک، اقدام به تهیه شیر خشک موردنیاز کودک کنیم.

منبع:

https://www-manchestereveningnews-co-uk.translate.goog/news/greater-manchester-news/new-aptamil-formula-baby-milk-14876072?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=fa&_x_tr_hl=fa&_x_tr_pto=nui%2Csc

https://www-aptashop-co-uk.translate.goog/shop.html?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=fa&_x_tr_hl=fa&_x_tr_pto=nui,sc

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X